Fundusze znów z dodatnim saldem sprzedaży

opublikowano: 15-01-2020, 22:00

Grudzień był trzecim z rzędu miesiącem z przewagą wpłat nad wypłatami.

Fundusze inwestycyjne pozyskały łącznie 0,3 mld zł, wynika z danych serwisu analizy.pl. Cały rok zamknął się nadwyżką wpłat nad wypłatami w wysokości 1,6 mld zł. Najwięcej pieniędzy pozyskały fundusze dłużne, ale saldo (0,6 mld zł) było o połowę niższe niż w dwóch poprzednich miesiącach.

Dodatni bilans miały fundusze mieszane (0,2 mld zł), choć w tym przypadku pieniądze wpłacano głownie do rozwiązań stworzonych na potrzeby programów emerytalnych. Przewagę wypłat odnotowano w funduszach akcyjnych (22 miesiąc z rzędu), ale zdecydowały o tym odpływy z funduszy zagranicznych. Do funduszy akcji polskich napłynęło 80 mln zł netto — najwięcej od lutego 2017 r. Liderem sprzedaży w grudniu było Pekao TFI (+0,2 mld zł), niewiele mniej trafiło do TFI PZU, na przeciwnym biegunie znalazły się natomiast Skarbiec i PKO TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane