Funt najmocniejszy od 2,5 lat

opublikowano: 04-12-2019, 15:54

Brytyjski funt osiągnął w środę największą wartość wobec euro od maja 2017 roku.

Przyczyną umocnienia funta były najnowsze sondaże wzmacniające przekonanie rynku o zwycięstwie Konserwatystów w wyborach parlamentarnych w przyszłym tygodniu. Wygrana pozwoli premierowi Borisowi Johnsonowi uzyskać akceptację dla jego wersji umowy o brexicie przed czasem jego nadejścia z końcem stycznia.

Bloomberg

- W momencie kiedy został tylko trochę ponad tydzień funt pozostaje pod wpływem codziennych sondaży, ale możemy także widzieć pewną ulgę, że Trump nie wrzucił granatu do systemu politycznego Wielkiej Brytanii podczas swojego wystąpienia – powiedział Ned Rumpeltin, europejski szef strategii walutowej Toronto-Dominion Bank. - Przełamanie powyżej październikowego szczytu 1,3013 USD może otworzyć drogę do testowania 1,3185 USD – dodał.

Funt umacnia się obecnie o 0,6 proc. do 1,1791 EUR. Wcześnej notowano go nawet po 1,1823. Wobec dolara funt umacniał się nawet o 0,6 proc. do 1,3073 i był najmocniejszy od maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane