Futures na indeksy USA w dół przed danymi o bezrobociu

opublikowano: 02-09-2011, 12:42

Wall Street prawdopodobnie otworzy się na  minusie z powodu odczuwalnego na rynku zdenerwowania przed publikacją danych z  rynku pracy oraz doniesień mediów, że agencja federalna jest gotowa pozwać banki w związku z hipotekami.

Kontrakty na indeks Dow Jones Industrial Average spadają o 0,64 proc., na Standard & Poor’s 500 o 0,74 proc., a na indeks Nasdaq 100 o 0,67 proc.

W centrum uwagi inwestorów znajdą się publikowane o godz. 14:30 dane na temat stopy bezrobocia w USA. Rynek oczekuje, że utrzyma się ona na niezmienionym poziomie 9,1 proc.

Jednak przed publikacją danych negatywnie na rynkowych nastrojach odbiły się dzisiejsze doniesienia „The New Yors Times”. Wg gazety Federalna Agencja ds. Finansowania Nieruchomości (Federal Housing Finance Agency) chce wnieść pozew przeciwko dużym bankom, w tym Bank of America, J.P. Morgan Chase & Co, Goldman Sachs Group i Deutsche Bank.

Agencja chce się domagać od banków miliardów dolarów odszkodowania, oskarżając je o sprzedawanie fatalnej jakości instrumenty finansowe oparte na kredytach hipotecznych podczas kryzysu finansowego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Futures na indeksy USA w dół przed danymi o bezrobociu