Futures spadają przed sesją w USA

opublikowano: 29-09-2014, 12:50

Kontrakty na indeksy w Stanach Zjednoczonych spadają przed otwarciem poniedziałkowej sesji na Wall Street. Przyczyniła się do tego niepokojąca sytuacja w Hongkongu.

Przed godziną 13:00futures na indeks Dow Jones Industrial Average spadają o 0,33 proc., na S&P 500 o 0,44 proc., a na Nasdaq 100 o 0,40 proc.

Drastyczne weekendowe starcia prodemokratycznych demonstrantów z policją w Hongkongu zmusiły w poniedziałek, niektóre firmy i banki do zawieszenia działalności, co natychmiast odbiło się na indeksie Hang Seng, który tracił 1,9 proc. Tymczasem, dolar umocnił się do najmocniejszego poziomu od ponad sześciu miesięcy w związku z oczekiwaniami, że globalne banki centralne szykują się do zmiany kursu polityki monetarnej.

Z ważnych dla inwestorów informacji z gospodarki Stanów Zjednoczonych o godz. 14:30 opublikowane zostaną dane o dochodach i wydatków Amerykanów w sierpniu, a o godz. 16:00 indeks podpisanych umów kupna domów.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane