Futures wskazują na poprawę nastrojów za oceanem

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-03-2021, 13:07

Po dosyć mocnej wtorkowej przecenie na amerykańskich giełdach do głosu ponownie doszła strona popytowa, co może sugerować zielone odcienie w trakcie sesji na rynku kasowym za Atlantykiem.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na razie poprawa nastrojów ujawnia się w rosnącej wycenia kontraktów terminowych na indeksy. Około godziny 12:50 futures na indeks Dow Jones IA rosły o 0,36 proc. Te na wskaźnik S&P50 zwyżkowały o 0,34 proc. zaś na technologiczny Nasdaq zyskiwały 0,71 proc.

Zmiana nastawienia inwestorów być może po części jest pokłosiem wczorajszych przesłuchań w Kongresie szefa Fed i pani Sekretarz Skarbu, które choć nie przyniosły nic nowego, ale potwierdziły ich spokojne stanowisko odnośnie perspektyw inflacyjnych. Te uspokajające komentarze pozwoliły na dalszy spadek rentowności amerykańskich papierów skarbowych w okolice 1,6 proc. w przypadku benchmarkowych dziesięciolatek. Dzisiaj dojdzie do kolejnych przesłuchał Jerome Powella i Janet Yellen i oczywiście nie ma co oczekiwać z tego kierunku jakichś przełomowych wydarzeń.

W środowym kalendarium jest spora dawka najnowszych danych z amerykańskiej gospodarki. Poznamy m.in. zmianę zamówień na dobra trwałe w lutym (oczekiwany wzrost o 0,8 proc.) to jeszcze przed sesją, oraz indeksy PMI dla przemysłu i usług już po rozpoczęciu handlu.

Poznamy też dane o ubiegłotygodniowym stanie zapasów ropy i paliw. W przypadku tej pierwszej prognozuje się spadek rzędu 900 tys. baryłek.

W przedsesyjnym handlu wyraźnie drożeją akcje Intela. Kurs zwyżkuje momentami o ponad 5 proc. w reakcji na deklaracje złożoną przez największego na świecie konstruktora i producenta procesorów zwiększenia mocy produkcyjnych, m.in. dzięki budowie dwóch nowych zakładów w Arizonie. Firma zapowiedziała też otwarcie swoich fabryk na zewnętrznych klientów.

Straty z poprzedniej sesji odrabiają z kolei papiery „tzw. ciężkich spółek indeksowych z Apple, Amazonem i Facebookiem na czele. Z kolei drożejąca ropa, która we wtorek „zatopiła” notowania spółek energetyczno-paliwowych, dzisiaj pozwala na ich odbicie.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane