Fuzja sposobem na kryzys

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 25-11-2008, 00:00

King Sturge połączył się z niewielką firmą Caledonian Project Management, by wzmocnić swój zespół.

King Sturge połączył się z niewielką firmą Caledonian Project Management, by wzmocnić swój zespół.

King Sturge ma nadzieję, że fuzja zwiększy jego konkurencyjność na pogrążonym w kryzysie rynku, bo przez trzy lata działalności zespół Caledonian Project Management zdobył bogate doświadczenie.

— Zrealizowaliśmy wiele projektów w sektorze biurowym, handlowym, mieszkaniowym i magazynowym. Teraz staniemy się częścią jednej z największych międzynarodowych firm doradczych na europejskim rynku nieruchomości — mówi Iain Leyden, były dyrektor Caledonian Project Management, obecnie szef działu zarządzania projektami i doradztwa budowlanego w King Sturge.

Do Polski przyjechał w 2002 r. jako członek zespołu nadzorującego budowę Złotych Tarasów. W 2005 r. założył własną firmę — Caledonian Project Management — zajmującą się doradztwem technicznym, zarządzaniem i koordynacją nowych projektów. Teraz będzie kierował 11-osobowym działem doradztwa budowlanego w King Sturge.

Spółka po fuzji ma ambitne plany — chce się utrzymać w pierwszej lidze doradców w dziedzinie zarządzania projektami budowlanymi w centralnej Europie.

— Idzie o rozmach. Integracja z zespołem Caledonian umożliwi nam świadczenie usług w dużych i bardziej kompleksowych projektach budowlanych na wielkim obszarze geograficznym. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli konkurować z innymi specjalistycznymi firmami, a klienci otrzymują usługę doradczą najwyższej jakości — podkreśla Jason Sharman, dyrektor zarządzający King Sturge Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu