Fuzja wzmacnia kurs Caspolu

Tomasz Furman
10-04-2001, 00:00

Fuzja wzmacnia kurs Caspolu

Walory notowanej na rynku wolnym GPW Cieszyńskiej Agencji Spedytorskiej Caspol od połowy stycznia 2001 r., kiedy to osiągnęły roczne minimum na poziomie 1,32 zł, dość szybko zyskują na cenie. Ich kurs ulega jednak dużym wahaniom, przy stosunkowo niewielkiej wartości realizowanych obrotów, co może budzić duże wątpliwości co do faktycznej, rynkowej wyceny akcji. Nie inaczej było wczoraj, kiedy po 15-proc. wzroście kurs osiągnął poziom 2,07 zł.

Niezależnie jednak od dość dużego prawdopodobieństwa działań spekulacyjnych towarzyszącym notowaniom spółki, na wycenę jej papierów istotny wpływ mogą mieć również informacje płynące zarówno z samej spółki, jak i jej otoczenia. Jednym z podstawowych powodów dużych wahań cen są niewątpliwie domysły doty-czące przyszłej działalności Caspolu.

Miesiąc temu zarząd spółki poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z JAS FBG, który przewiduje przejęcie aktywów przedsiębiorstwa za kwotę około 14 mln zł.

Dzięki tej transakcji ma powstać podmiot o nazwie JAS-Caspol, który będzie jedną z większych grup transportowo-spedycyjnych w Polsce. Niewiadomą — przynajmniej dla niektórych — jest natomiast kwestia dotycząca przyszłej działalności samego Caspolu. Decyzję w tej sprawie ma podjąć najbliższe NWZA, które jednak nie zostało jeszcze zwołane.

Wiele w tej sprawie mogliby wyjaśnić główni akcjonariusze przedsiębiorstwa, tj. Yawal i Edmund Mzyk, ale ci na razie milczą. Nie wiadomo również, kto zostanie nowym akcjonariuszem „oczyszczonej” spółki. Możliwe jest — podobnie jak miało to miejsce z innymi podmiotami zależnymi Yawalu, że posiadaczem większości akcji zostanie Chemiskór, który rozpoczął budowę grupy medialnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fuzja wzmacnia kurs Caspolu