G - 8 i Stoen na sprzedaż w 2002 r.

Agnieszka Berger
opublikowano: 28-02-2002, 00:00

Wiesław Kaczmarek, minister skarbu, zapowiedział, że resort chce jeszcze w tym roku zamknąć prywatyzację warszawskiego Stoenu i grupy G-8. Wczorajsza wypowiedź szefa MSP dla PAP potwierdza nasze wcześniejsze informacje. Minister nie ujawnił na razie szczegółów dotyczących zamierzeń resortu. W przypadku Stoenu, sprawa wydaje się prosta — przetarg utknął na etapie otwarcia wstępnych ofert zakupu. Następnym krokiem będzie zapewne wyłonienie inwestorów, którzy znajdą się na krótkiej liście. MSP może wybierać spośród siódemki zainteresowanych — Electrabela, Electricite de France, RWE, PSEG, Vattenfalla, Bewagu i Energomontażu Północ.

Bardziej zagadkowe wydają się zamiary resortu dotyczące prywatyzacji ośmiu dystrybutorów energii z grupy G-8. Spośród czterech inwestorów z krótkiej listy po wycofaniu się hiszpańskiej Iberdroli na placu boju pozostał tylko Electrabel, E. ON i El-Dystrybucja (kontrolowana przez Jana Kulczyka i Elektrim). W dodatku El-Dystrybucja ma już za sobą etap wyłącznych negocjacji w sprawie G-8 (termin upłynął bezskutecznie z powodu braku porozumienia z załogami ośmiu spółek). Teraz MSP powinno przejść do rozmów z jednym z pozostałej dwójki inwestorów, udzielając mu wyłączności. Wiesław Kaczmarek sugerował jednak wcześniej, że nie jest to jedyne rozważane przez resort rozwiązanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / G - 8 i Stoen na sprzedaż w 2002 r.