Galerie handlowe rozbłysną w LED-ach

  • Anna Pronińska
opublikowano: 17-05-2013, 00:00

Na razie są to pojedyncze przypadki, ale jak twierdzą eksperci, trend będzie coraz powszechniejszy.

Chodzi o oświetlenie powierzchni, głównie usług gastronomicznych, w galeriach handlowych. Coraz częściej inwestorzy modernizują tę część galerii, stosując oświetlenie LED-owe.

— Taka jest tendencja na świecie, bo chodzi o uzyskanie lepszej jakości otoczenia części restauracyjnej. W większości galerie handlowe po siedmiu-ośmiu latach przechodzą rewitalizację techniczną. Jedną z jej części jest właśnie oświetlenie — mówi Jacek Wysocki, członek rady nadzorczej ES-Systemu, firmy z branży oświetleniowej, która na koncie ma m.in. oświetlenie LEDami food courtu warszawskiej Galerii Mokotów.

W przygotowaniu jest Arkadia. Spółka przeprowadza próby modernizacji oświetlenia w stołecznych Złotych Tarasach. We wszystkich tych przypadkach modernizowana powierzchnia nie była w 100 proc. oświetlona LED-ami. ES-System ujawnia, że jest na etapie uzgodnień dotyczących modernizacji jednej z galerii w Polsce w 100 proc. w technologii LED.

— Zastosowanie LED-ów daje efekt energooszczędności, który może wynieść powyżej 40 proc., jeśli LED-y zastąpiły stare energochłonne oświetlenie. Bardzo istotna jest też trwałość oświetlenia w technologii LED, które może świecić przez 8 do 10 lat w tego typu obiektach — dodaje Jacek Wysocki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane