Czytasz dzięki

Games Operators liczy na 7 mln zł z emisji

opublikowano: 17-02-2020, 22:00

Producent gier planujący debiut na GPW uchylił rąbka tajemnicy. Inwestorzy będą mogli kupić nowe akcje i część należących do obecnych akcjo nariuszy — prezesa i PlayWaya.

Games Operators, producent i wydawca gier znany m.in. z tytułów „911 Operator” i „Radio Commander”, który w sierpniu złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego, jest coraz bliżej debiutu na głównym parkiecie. Spółka, której jednym z głównych akcjonariuszy jest giełdowy PlayWay, podała kilka szczegółów planowanego IPO. Oferta będzie obejmowała emisję akcji oraz sprzedaż przez obecnych akcjonariuszy, czyli prezesa Bartłomieja Gajewskiego i giełdowego PlayWaya, do około 20 proc.

Spółka oczekuje, że wpływy netto z emisji wyniosą do 7 mln zł. Pozostałe papiery należące do obecnych akcjonariuszy mają zostać objęte tzw. lock-upem, czyli zakazem sprzedaży przez 360 dni od daty pierwszego notowania na GPW. Spółka zobowiąże się do nieprzeprowadzania w tym czasie kolejnej emisji. W 2018 r. przychody Games Operators wyniosły 5,4 mln, a po trzech kwartałach 2019 r. były na poziomie prawie 6,2 mln zł. Zysk netto spółki w 2018 r. wyniósł 3,5 mln zł, zaś po trzech kwartałach 2019 r. zbliżył się do 3,7 mln zł. Dotychczas Games Operators, którego historia sięga 2015 r., nie wypłacało dywidendy, deklaruje jednak, że w przyszłości zamierza przekazywać akcjonariuszom do 90 proc. zysku, jeśli pozostała gotówka wystarczy na sfinansowanie wszystkich projektów gier w portfelu spółki. Spółka ma bogaty kalendarz premier. W pierwszym półroczu zaplanowała debiut gry „112 Operator”, będącej rozwinięciem flagowego produktu spółki — „911 Operator”, a w całym 2020 r. ma się odbyć około 10 premier gier, których spółka będzie wydawcą (to m.in. „Rustler”, „Reptiles in Hunt”, „Transport Inc” i „Cyber Ops”). Games Operators zapewnia, że każdy z prowadzony projektów ma zabezpieczone finansowanie. Uważa, że nadszedł czas na większe produkcje.

— Chcemy inwestować w projekty o wartości do ok. 2 mln zł, tworzyć produkty wyższej jakości, które pozwolą skokowo zwiększyć skalę naszej działalności. Nadal chcemy prowadzić co najmniej kilka projektów równolegle, bo to pozwala na dywersyfikowanie ryzyka i równomierne zapełnianie kalendarza wydawniczego — mówi Bartłomiej Gajewski, prezes i założyciel Games Operators.

Obecnie prezes, który jest też założycielem spółki, ma 50,96 proc. udziałów w kapitale zakładowym, a pozostałe akcje są własnością PlayWaya.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy