Gant sięgnie po 100 mln zł

Emil Górecki
opublikowano: 09-02-2011, 00:00

Mieszkaniowy deweloper cieszy się z rekordowych wyników sprzedaży i zamierza wyemitować obligacje.

Mieszkaniowy deweloper cieszy się z rekordowych wyników sprzedaży i zamierza wyemitować obligacje.

Szefowie Ganta, giełdowego dewelopera, chcą w tym roku rozpocząć budowę kolejnych projektów w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu oraz następnych etapów już realizowanych inwestycji w Warszawie (Kaskada na Woli), Wrocławiu (Stabłowice) i Poznaniu (osiedle Karpia). Łącznie ma to być 1,5 tys. mieszkań. Jednak nie wszystkie projekty mają pozwolenia na budowę oraz zabezpieczone finansowanie.

— Jeszcze w pierwszym kwartale chcemy przeprowadzić emisję obligacji o wartości nawet do 100 mln zł. Uzyskany kapitał przeznaczymy na zakupy projektów i dofinansowanie już prowadzonych inwestycji — zapowiada Andrzej Szornak, wiceprezes Ganta.

Szefowie spółki rozglądają się za działkami z możliwością budowy 10-15 tys. mkw. PUM (powierzchni użytkowej mieszkań), najchętniej z pozwoleniami na budowę. Na celowniku są głównie Warszawa, Wrocław i Kraków.

— Prowadzimy już rozmowy z kilkoma oferentami, choć na sfinalizowanie zakupów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać — dodaje Andrzej Szornak.

W zeszłym roku Gant Development sprzedał 926 mieszkań. To najlepszy wynik w historii firmy — w całym 2009 r. nabywców znalazło 531 lokali z oferty spółki. Na czwarty kwartał zeszłego roku przypadło 241 lokali. Na koniec 2010 r. klienci dewelopera mogli wybierać spośród 1265 mieszkań.

Według ubiegłorocznych prognoz, w 2011 r. spółka sprzeda około 1,2 tys. mieszkań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu