Gawlik: potrzebna dyskusja o przyszłości PGNiG

PAP
opublikowano: 25-06-2014, 13:56

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik uważa, że jest za wcześnie, by oceniać pomysł wycofania PGNiG z giełdy, potrzebna jest natomiast - jego zdaniem - dyskusja o przyszłości spółki.

Zobacz więcej

Zdzisław Gawlik, fot. Marek Wiśniewski

Pytany, przez dziennikarzy o komentarz do wypowiedzi szefa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) powinno być notowane na giełdzie, Gawlik odpowiedział: "Na pewno potrzebna jest dyskusja o przyszłości firmy. Trzeba przemyśleć wszystkie scenariusze. Jest jednak za wcześnie na jakiekolwiek jednoznaczne wypowiedzi".

Prezes URE Maciej Bando w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" ocenił, że bez rozwiązania problemu kontraktów długoterminowych przeprowadzenie liberalizacji rynku gazu będzie trudne lub wręcz niemożliwe. Jego zdaniem należy rozważyć wyjście PGNiG z giełdy, by rozwiązać problemy bezpieczeństwa energetycznego zapisanego w statucie spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu