Gawłowski: Nie ma konfliktu interesów

DI
19-03-2009, 13:51

"Nie ma konfliktu interesów pomiędzy moją funkcją publiczną a działalnością służbową żony" – oświadczył Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

W czwartek Rzeczpospolita napisała, że żona Gawłowskiego zasiada w radzie nadzorczej spółki PL Energia, która ubiegała się o koncesję na poszukiwanie złóż ropy i gazu do Ministerstwa Środowiska.

- Moja żona od 8 grudnia 2008 r. do 16 stycznia 2009 r. zasiadała w Radzie Nadzorczej Spółki PL Energia SA, która wnioskowała o koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie (nie wydobycie) złóż ropy i gazu do Ministerstwa Środowiska. W momencie przyjmowania propozycji dołączenia do rady nadzorczej nie była poinformowana o tym fakcie. Na pierwszym posiedzeniu rady nadzorczej, 12 stycznia 2009 r., żona dowiedziała się, że spółka wnioskuje o koncesję w Ministerstwie Środowiska. 16 stycznia 2009, tj. po czterech dniach od pierwszego posiedzenia rady, żona złożyła rezygnację zasiadania w niej. W ten sposób przecięliśmy podejrzenia o potencjalny konflikt interesów – głosi oświadczenie Gawłowskiego.

Podkreśla on, że wydawanie koncesji w Ministerstwie Środowiska nie podlega jego merytorycznemu nadzorowi. Decyzje w sprawie koncesji na węglowodory podejmuje Główny Geolog Kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Henryk Jezierski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Gawłowski: Nie ma konfliktu interesów