Gazela z Raciborza inwestuje w rozwój

  • Marta Bellon
opublikowano: 22-02-2013, 00:00

TBI Technology szuka nowych możliwości rozwoju. Plan na ten rok? Laboratorium pomiarów.

Śląska firma, zajmująca się sprzedażą i serwisowaniem obrabiarek CNC oraz produkcją maszyn, nagrodzona tytułem Gazeli Biznesu 2012, ma za sobą ważny rok. A w 2013 r. zamierza rozpocząć realizację, znaczącej dla rozwoju całego biznesu, inwestycji. Stworzy unikalne w skali Polski laboratorium pomiarów dla specjalistycznych wrzecion i urządzeń.

Zobacz więcej

INWESTYCJA: TBI Technology, którą zarządza Barbara Jacińska, zamierza stworzyć unikalne w skali Polski laboratorium pomiarów dla specjalistycznych wrzecion i urządzeń. [FOT. ARC]

— To kosztowna inwestycja dla firmy o takiej skali działalności jak nasza. Pierwsze szacunki mówią o koszcie na poziomie 1 mln zł. Takiego ośrodka nie ma jeszcze na rynku, a jest on bardzo potrzebny. Firmy nie inwestują obecnie w nowe urządzenia, a dążą do tego, by utrzymać istniejący park maszynowy. Chcemy zaoferować im usługę, w ramach której będą mogli przedłużyć żywotność posiadanych urządzeń lub przywrócić im dobrą kondycję techniczną — mówi Barbara Jacińska. Z oferty laboratorium będą mogły korzystać firmy z zewnątrz. Powstanie ono w Raciborzu.

Ubiegły rok był dla śląskiej Gazeli rokiem największych inwestycji i zmian.

— Przygotowując się na kryzys, przeprowadziliśmy w przedsiębiorstwie sporo zmian organizacyjnych i usprawnień. Bardzo uważnie zaczęliśmy się też przyglądać naszym usługodawcom. Te wszystkie działania szybko zaprocentowały. Cały czas staramy się być coraz bardziej elastyczni, poszukujemy nowych możliwości rozwoju. Koncentrujemy się na tym, by być coraz lepszym usługodawcą w zakresie naprawy maszyn — podkreśla prezes TBI Technology.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Gazela z Raciborza inwestuje w rozwój