Gdańsk: ruszyły targi Housebuilding

Bogdan Tychowski
21-09-2001, 00:00

Gdańsk: ruszyły targi Housebuilding

Do niedzieli potrwają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz Housebuilding — największa w Polsce północnej jesienna impreza budowlana. Na wystawie, organizowanej przez Międzynarodowe Targi Gdańskie, prezentuje swoje produkty i usługi blisko 250 wystawców. Oprócz rodzimych firm do Gdańska przyjechały przedsiębiorstwa z Portugalii, Włoch, Hiszpanii, Anglii i Belgii, Niemiec oraz Chin.

— Największe stoisko wśród zagranicznych gości mają Portugalczycy, których reprezentyuje 13 firm. Są to głównie producenci płytek ceramicznych, terakoty oraz wyposażenia łazienek — wyjaśnia Mirosław Wolak, komisarz targów.

Jego zdaniem, mimo recesji w branży budowlanej, tegoroczna wystawa jest pod względem liczby wystawców zbliżona do tej z roku poprzedniego, chociaż wykupione stoiska są nieco mniejsze niż w 2000 r.

Nowością tegorocznych targów jest system rejestracji kupców, gwarantujący wystawiającym się firmom kontakt z osobami zainteresowanymi konkretnymi produktami. Kupony zgłoszeniowe wysłane zostały do 25 tys. przedsiębiorstw za granicą i 15 tys. w Polsce.

Tegorocznej, 13 edycji targów towarzyszy już po raz drugi Pomorska Giełda Nieruchomości Mój Dom. W niedzielę wystawcom wręczone zostaną nagrody Grand Prix im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za najlepszy produkt prezentowany na targach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Gdańsk: ruszyły targi Housebuilding