Gdański port wydaje 40 mln zł

opublikowano: 23-08-2017, 22:00

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podpisał kilka dni temu z firmą Doraco umowę na wykonanie za 40 mln zł przebudowy i modernizacji Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej i Nabrzeża Mew. Jest to część wieloetapowej modernizacji infrastruktury, obejmującej pogłębienie toru wodnego i przebudowę nabrzeży w tzw. Porcie Wewnętrznym. Całkowita wartość tych działań wynosi ponad 110 mln euro — w tym 85 proc. z unijnego Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). — Port w Gdańsku jest jednym z kluczowych punktów na szlaku Bałtyk — Adriatyk. Dlatego każda złotówka na jego rozbudowę to inwestycja, a nie wydatek. Tych złotówek z samego CEF mamy już 500 mln na trzy inwestycje realizowane przez zarząd portu. Niemal drugie tyle trafi np. do PKP PLK na lepsze połączenie kolejowe z portem — mówi Witold Słowik, wiceminister rozwoju. Inwestycja na obu nabrzeżach zostanie zrealizowana w sumie na długości około 5 km do końca 2020 r.

— Dzięki dynamicznej rozbudowie Port Gdańsk ma szansę stać się za kilka lat największym głębokomorskim portem Bałtyku. Olbrzymie nakłady na rozwój infrastruktury portowej idą w parze z inwestycjami operatorów działających na terenie portu. Duża część niezbędnych pieniędzy pochodzi z dotacji unijnych. Łącznie do 2020 roku inwestycje w Porcie Gdańsk osiągną wartość 3 mld złotych — mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Gdański port wydaje 40 mln zł