Gdynia znów stanie się letnią stolicą designu

  • Marta Bellon
opublikowano: 25-06-2013, 00:00

Wystawy, warsztaty i odkrywanie miejskiego modernizmu — to m.in. proponują entuzjastom wzornictwa organizatorzy Gdynia Design Days.

Mediolan czy Berlin — polscy projektanci mieli okazję zaprezentować się ostatnio na najważniejszych wydarzeniach w świecie designu. O tym, że polskie projekty są warte poznania, będzie można przekonać się już wkrótce w Gdyni. 5 lipca już po raz szósty startuje tam Gdynia Design Days — wydarzenie, które obok Łódź Design wyrasta na jedno z głównych spotkań, prezentujących najnowsze i najciekawsze osiągnięcia polskiego wzornictwa. Tym razem będzie koncentrować się na pracy lokalnych projektantów, choć na wystawach i warsztatach nie zabraknie też tego, co polskie i światowe.

— W tym roku jesteśmy bardzo lokalni, nadmorscy, pomorscy. Zaprezentujemy dwie wystawy stworzone z myślą o naszym regionie. Prototypy stworzone na wystawę główną z pewnością pozwolą nam spojrzeć z innej perspektywy na styk morza i lądu i naszą codzienność — zapowiada Izabela Kotkowska, koordynator Gdynia Design Days.

Większość wystaw zlokalizowana będzie na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jednak Terminal Designu, czyli centrum festiwalu, znajdzie się na placu Grunwaldzkim. Będzie to piętrowakonstrukcja przeznaczona na wystawy, warsztaty i wykłady.

Znajdzie się tam również strefa multimedialna i księgarnia. To tam 12 i 13 lipca projektanci, producenci, przedsiębiorcy oraz eksperci w dziedzinie zarządzania designem będę mogli wziąć udział w Baltic Fashion Business Cooperation Event — wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o możliwości współpracy na poziomie regionalnym, krajowym czy międzynarodowym. Wydarzenie będzie składać się z trzech części: panelu dyskusyjnego dla projektantów, firm z sektora MSP i instytucji, warsztatów: dla profesjonalistów dotyczących oprogramowania UNICUTbyOptitex dla konstruktorów ubrań, właścicieli firm, kierowników produkcji i osób odpowiedzialnych za proces produkcji oraz dla młodych przedsiębiorców, planujących rozpocząć działalność gospodarczą w branży modowej.

Trzecim elementem wydarzenia będzie showroom, czyli miejsce, w którym firmy odzieżowe i projektanci zaprezentują swoje kolekcje. Główna wystawa festiwalu będzie rozwinięciem idei „Na styku”, bo jak tłumaczą organizatorzy — design to działania na styku sztuki i przemysłu, masowości i unikatowości. Zaprezentowane zostaną na niej projekty autorstwa sześciu grup projektowych z całej Polski, dedykowane regionowi pomorskiemu. Festiwal rozpocznie się 5 lipca i potrwa do 31 lipca. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: www.gdyniadesigndays.eu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Gdynia znów stanie się letnią stolicą designu