Gdyńskie wieże

Jacek Konikowski
opublikowano: 16-05-2006, 00:00

Invest Komfort rozpoczął realizację Sea Towers, spektakularnej inwestycji mieszkaniowej — zespołu apartamentowego z częścią usługowo-biurową.

W zeszłym tygodniu wmurowano kamień węgielny. Zawieszenie wiechy planowane jest za dwa lata. Wieżowiec powstanie w samym sercu Gdyni, na Nabrzeżu Prezydenckim, tuż przy skwerze Kościuszki, kilkanaście metrów od niszczyciela Burza.

Sea Towers to dwie połączone łącznikiem wieże ze szkła i aluminium, jedna licząca 36, druga 28 kondygnacji. Wyższa wraz z masztem antenowym będzie miała wysokość 138 m, a na jej ostatniej kondygnacji znajdzie się taras widokowy.

W obu wieżach znajdzie się 276 lokali mieszkalnych, z czego 262 to apartamenty o powierzchni od 42 do 135 mkw., i 14 penthouse’ów (na najwyższych kondygnacjach) o powierzchni od 148 do 277 mkw. Łączna powierzchnia użytkowa części mieszkalnej to 21,4 tys. mkw.

Trzy dolne kondygnacje przeznaczono na biura i lokale usługowe, z oddzielnym wejściem i komunikacją wewnętrzną. Recepcja typu hotelowego w reprezentacyjnym holu wejściowym oraz liczne usługi będą do dyspozycji mieszkańców Sea Towers przez całą dobę. W sumie ma powstać 10 lokali usługowych o powierzchni około 1 tys. mkw. oraz biura o łącznej powierzchni 4,1 tys. mkw. Do tego oczywiście parking podziemny, a także kompleks rekreacyjny z dwoma basenami zadaszonymi przeszklonymi kopułami i salą do squasha. I widok — z najwyższych pięter widać Półwysep Helski i morze.

Najdroższy...

„Gdyńskie wieże” oznaczają koniec cenowego prymatu Warszawy. Trzeba się będzie przyzwyczaić do tego, że przynajmniej przez jakiś czas najdroższe mieszkania powstają w Gdyni. Bo ceny mieszkań będą bowiem równie wysokie jak sam budynek...

— Szczegółowy cennik będzie znany nie wcześniej niż za pół roku — mówi Piotr Przebieracz z firmy Invest Komfort, która jest inwestorem kompleksu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że najdroższy, klimatyzowany penthouse o powierzchni 277 mkw. na jednym z ostatnich pięter ma kosztować około 5,2 mln zł.

Tańsze mają być mieszkania i apartamenty na niższych kondygnacjach. Ich ceny mogą się wahać od 6 tys. do 20 tys. zł za mkw.

Kilka dni temu na internetowej aukcji Allegro pojawiła się pierwsza oferta sprzedaży apartamentu w Sea Tower. Za dwupokojowe, 50-metrowe mieszkanie na 9 kondygnacji oferent żąda 7,5 mln zł. Dotychczasowy rekord — 12 tys. zł za mkw. w mieszkaniu z wieżyczką w sopockiej kamienicy stojącej nieopodal plaży — został więc pobity.

...i najwyższy

Gdyński Sea Tower będzie także najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Dotychczasowy rekord należał do Łucka City (127 m). W porównaniu z biurowcami to jednak niewiele, raptem tyle co błękitny gmach Elektrimu. Dla porównania: PKiN ma 188 m wysokości, a najwyższy budynek w Polsce, planowany drapacz chmur Złota 44 projektu Daniela Libeskinda, ma mieć aż 192 m wysokości.

Projekt budynku opracowała znana wiedeńska pracownia architektoniczna Andrzeja Kapuściska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Konikowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Gdyńskie wieże