Czytasz dzięki

Gdzie składać wnioski o subwencje

opublikowano: 28-04-2020, 22:00

Tarcza finansowa wystartowała. Kolejne banki ogłaszają możliwość starania się o wsparcie w jej ramach.

Wczoraj pierwsze banki poinformowały o możliwości składania do nich wniosków o subwencje Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). W bankach spółdzielczych SGB i SGB- Bank SA można to robić już od wczoraj. Natomiast dziś zaczęło się przyjmowanie ich przez BNP Paribas i Bank Pocztowy. System, który pozwala na przyjmowanie wniosków, wdrożyło 17 banków komercyjnych i większość spółdzielczych.

Oto ich lista: Alior Bank, BPS oraz zrzeszone i współpracujące banki spółdzielcze, Bank Millennium, Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas, BOŚ Bank, Citi Handlowy, Credit Agricole, Getin Noble Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO BP, Santander, SGB-Bank oraz banki spółdzielcze SGB i współpracujące banki spółdzielcze. Wnioski o finansowanie mogą składać przedstawiciele firm, które są klientami danego banku. Weryfikację przeprowadzi automatycznie PFR na podstawie danych z banków, ZUS i Ministerstwa Finansów. Maksymalna kwota subwencji w przypadku mikrofirm wynosi 324 tys. zł, a w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw — 3,5 mln zł.

Najważniejszym warunkiem, który należy spełnić, żeby uzyskać pomoc, jest spadek przychodów ze sprzedaży z powodu pandemii COVID-19 w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. przynajmniej o 25 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem rozliczeniowym albo analogicznym okresem w poprzednim roku. Preferencyjne finansowanie można dostać na trzy lata, a umorzyć po 12 miesiącach nawet w 75 proc., jeżeli pomimo strat firma utrzyma działalność i zatrudnienie.

Sprawdź program webinarium "Praktyczne zarządzanie płatnościami i płynnością finansową od strony sprzedaży", 2 czerwca, godz. 11:00 >>

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane