GE Capital Golub: kolejna inwestycja

Agnieszka Janas
06-09-2005, 00:00

Centra handlowe w Polsce nadal są w cenie. Amerykanie postawili tym razem na Gliwice.

GE Capital Golub, amerykański fundusz inwestycyjny, podpisał umowę joint venture z norweską grupą Borgestad. Przedmiotem jej jest budowa Forum Gliwice — centrum handlowego nowej generacji. Obiekt zrealizowany zostanie przez fundusz oraz duńskiego dewelopera Braaten+Pedersen. Obie firmy będą też wspólnie zarządzać projektem. To kolejna już w tym miesiącu inwestycja w centra handlowe, o której informuje GE Capital Golub. Pierwsza powstanie w Młodym Mieście Gdańsku i zrealizowana zostanie z TK Polska Operations.

— Od jakiegoś czasu poszukujemy możliwości inwestowania w budowę nowych centrów handlowych lub zakupu już istniejących na terenie Polski. Forum Gliwice jest szansą oraz dokładnie takim projektem, jakiego szukaliśmy — mówi Graham Kilbane, dyrektor zrządzający firmą GE Capital Golub.

Gliwicki projekt ma już pozwolenie na budowę. Początek prac planowany jest na wrzesień 2005 r. Wykonawca projektu zostanie wyłoniony w przetargu. Forum Gliwice będzie znajdowało się w samym centrum. Lokalizacja obiektu jest naturalnym przedłużeniem głównej ulicy handlowej miasta — ul. Zwycięstwa. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się także dworzec centralny PKP. Obiekt o łącznej powierzchni 46 tys. mkw. składać się będzie z ponad 150 sklepów rozmieszczonych na 2 poziomach, hipermarketu, wieloekranowego kina oraz licznych restauracji i kawiarni. Centrum zapewni ponad 1 tys. miejsc parkingowych. Wyłącznym agentem zajmującym się wynajmem powierzchni jest Cushman & Wakefield Healey & Baker.

— Wynajęliśmy już 10 proc. powierzchni centrum handlowego, łącznie z Cinema City. Przewiduję, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy uda się nam podpisać umowy na ponad 60 proc. powierzchni — wylicza Piotr Kaszyński, partner oraz szef działu powierzchni handlowych w Cushman & Wakefield Healey & Baker.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / GE Capital Golub: kolejna inwestycja