Genesis czeka na wyrok

Artur Lisowski, Kowalczuk Wojciech
03-02-1999, 00:00

Genesis czeka na wyrok

Dziś sąd wojewódzki w Łodzi wyda wyrok w sprawie zawieszenia stanu likwidacji spółki Genesis Hotels Łódź. Zdaniem dyrektora generalnego spółki, została ona postawiona w stan likwidacji bez wiedzy jej władz, na wniosek wiceprezesa, wobec którego rozpoczęto wcześniej postępowanie zmierzające do usunięcia z zajmowanego stanowiska.

Spółka powołana została w 1995 r. przez władze miasta Łodzi i amerykańską firmę reprezentowaną w Polsce przez Genesis Hotels Poland. Jej celem była budowa hotelu w centrum miasta. Budowy nie dokończono.

Kiedy władze Genesis Hotels Poland postanowiły zwolnić wiceprezesa spółki Andrzeja Kaczmarkiewicza, złożył on wniosek o postawienie Genesis Hotels Łódź w stan likwidacji. Postępowanie rozpoczęto, a jednym z likwidatorów został Andrzej Kaczmarkiewicz.

— Zgłosiliśmy wniosek o przerwanie stanu likwidacji, ponieważ władze spółki nie zostały poinformowane o wszczęciu postępowania likwidacyjnego. Likwidatorzy przyznali, że tego nie zrobili. Teraz tylko z niecierpliwością czekamy na wyrok — mówi Andrew Gutowski, dyrektor generalny spółki Genesis Hotels Poland.

Likwidator spółki odmówił komentarza w sprawie procesu.

Artur Lisowski, WK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Lisowski, Kowalczuk Wojciech

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Genesis czeka na wyrok