Gentiloni sprzedaje akcje i obligacje

PAP, DI
opublikowano: 28-09-2019, 21:10

Kandydat na unijnego komisarza ds. gospodarczych Paolo Gentiloni sprzedaje przed objęciem stanowiska wszystkie posiadane przez siebie akcje i obligacje - podała agencja ADNKronos.

Gentiloni, który przygotowuje się do przesłuchania w Parlamencie Europejskim 3 października, postanowił wyprzedać wszystkie swoje papiery wartościowe, w tym obligacje państwowe, a także udziały w funduszach inwestycyjnych.

Włoska agencja dodaje, że przyszły komisarz odpowiedzialny za kwestie gospodarcze w Unii Europejskiej zapobiegnie w ten sposób wszelkim polemikom i oskarżeniom o konflikt interesów.

Jak wynika z oficjalnych deklaracji majątkowych Gentiloniego, jest on między innymi posiadaczem akcji platformy turystycznej, producenta alkoholu, koncernu optycznego i dwóch firm energetycznych. Były szef dyplomacji i były premier ma również wykupione udziały w funduszu inwestycyjnym jednego z włoskich banków. Ich łączna wartość to około 220 tysięcy euro.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy