George z Fed: stopy przez pewien czas powyżej 5 proc.

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 05-01-2023, 16:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Esther George, przewodnicząca Banku Rezerw Federalnych z Kansas City uważa, że stopa funduszy federalnych powinna wzrosnąć do ponad 5 proc. i na tym poziomie pozostać przez pewien czas.

Esther George
Esther George
David Paul Morris/Bloomberg

Podczas czwartkowego wystąpienia. Czołowa przedstawicielka amerykańskich władz monetarnych powiedziała, że choć pojawiają się sygnały mogące sugerować złagodzenie presji inflacyjnej, sama jednak pozostaje zwolenniczką utrzymania agresywnego nastawienia w polityce pieniężnej, dlatego zdecydowała się podwyższyć swoje prognozy dla docelowego poziomu stóp procentowych.

W mojej opinii, stopa referencyjna powinna przebić poziom 5 proc. i pozostać na tym pułapie do końca 2024 r. – wyjaśniła bankierka centralna, która opuści do końca stycznia stanowisko i po 11-tu latach kierowania oddziałem Fed przejdzie na emeryturę.

W ubiegłym roku Fed podniósł swoją referencyjną stopę procentową z poziomu bliskiego zera w marcu do 4,3 proc. na swoim ostatnim posiedzeniu w grudniu, najwyższego poziomu od 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane