Czytasz dzięki

Getin stawia na proste zasady

Wojciech Boczoń, Bankier.pl
opublikowano: 01-10-2017, 22:00

Zamiast wprowadzać konto do samodzielnego składania, bank wraca do idei prostych produktów.

Getin Bank wycofuje z oferty rachunek Getin Up i wprowadza Konto Proste Zasady. Bank ma zupełnie inny pomysł na podstawowy ROR niż jego konkurenci. Stawia sprawę jasno: wykonaj jedną dowolną transakcję kartą lub Blikiem, a my w zamian damy ci bezpłatne konto, nie pobierzemy opłaty za kartę, przelewy elektroniczne i wypłaty z bankomatów na terenie kraju.

Zobacz więcej

Fot.Krystian Maj-FORUM

— Jedna transakcja na dowolną kwotę to warunek, który dla osoby korzystającej z konta nie stanowi żadnej bariery — mówi Marek Ubysz, dyrektor departamentu kont i depozytów Getin Noble Banku.

A jeśli klient nie spełni tego warunku? Standardowa opłata za konto wynosi 8 zł. Karta jest bezpłatna. Wprowadzeniu nowego rachunku będzie towarzyszyć kampania reklamowa. W telewizji i internecie Getin będzie przekonywał klientów, że jest bankiem z klarowną ofertą i prostymi zasadami.

— Stawiamy na długotrwałe budowanie relacji z klientami. Nie chcemy być bankiem drugiego wyboru, kojarzonym wyłącznie z dobrymi promocjami — mówi Marek Ubysz.

Już wcześniej bank uprościł ofertę lokat, zostawiając tylko kilka produktów. Nowe konto pojawi się w ofercie 2 października. Jednocześnie bank wycofa z oferty produkty sygnowane hasłem „Up”. Z bieżącej sprzedaży zniknie więc rachunek Getin Up, który od 2012 r. był flagowym ROR-em Getinu.

— Posiadacze tych rachunków nadal będą mogli z nich korzystać. Będą też mogli za darmo zmienić taryfę na Konto Proste Zasady — dodaje Marek Ubysz.

I choć Getin wraca do idei prostych produktów, to nie odcina się jednak całkiem od pomysłu składania konta z „klocków”. Posiadacze nowego rachunku będą mogli wykupić dodatkowe ubezpieczenia. Będzie to assistance obejmujący pomocą medyczną i domową (ślusarze, hydraulicy, elektrycy, mechanicy RTV/AGD i infolinia IT). Przez pierwsze sześć miesięcy pakiet będzie bezpłatny, później cena wyniesie 6 zł miesięcznie. Klient będzie mógł skorzystać 7 razy z pakietu medycznego i 7 razy z pakietu domowego w ciągu roku.

Drugim ubezpieczeniem ma być pakiet Ochrona Karty (4 zł miesięcznie). Ubezpieczenie ma chronić posiadacza karty przed jej nieuprawnionym użyciem, kradzieżą gotówki z karty oraz kradzieżą rzeczy osobistych. Będzie też zabezpieczać zakupy opłacone kartą. Jako bonus klient otrzyma ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Polisy dostarczy TU Europa. Na start klienci dostaną też podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Od października będzie można zarobić 2,7 proc. dla kwot do 200 tys. zł. Getin wybrał nieco inną koncepcję niż BZ WBK i Alior, które przedstawiły swoje pomysły kilka tygodni temu. W ofercie obu banków pojawiły się konta do samodzielnego składania. Klienci wybierają usługi, z których chcą korzystać, i jeśli nie wchodzą one w skład podstawowego pakietu, muszą wykupić dodatkowy abonament. W obu bankach wprowadzenie nowych pakietów stało się też okazją do uproszczenia oferty i wygaszenia starych ROR-ów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń, Bankier.pl

Polecane