GetJet chce latać również z Warszawy

opublikowano: 11-10-2003, 20:10

PAP: Linia lotnicza GetJet, która jeszcze w tym roku zamierza uruchomić tanie połączenia na trasach europejskich, chce, aby jej samoloty latały również z Warszawy. Wcześniej zakładano, że loty będą odbywać się tylko z portów regionalnych.

"Możliwości uruchomienia połączeń z Warszawy poświęcone będzie zaplanowane na poniedziałek spotkanie przedstawicieli naszej spółki z wiceministrem infrastruktury Andrzejem Piłatem. Jesteśmy gotowi latać z Warszawy, ale wymaga to stworzenia określonych warunków" - powiedział w sobotę PAP rzecznik GetJet, Adam Warzecha.

Początkowo koncepcja spółki Silesian Air, do której należą linie GetJet, zakładała korzystanie wyłącznie z portów regionalnych. Chodziło m.in. o zwiększenie ruchu na tych lotniskach oraz ograniczenie konkurencji wobec LOT-u. Ponadto latanie z Okęcia wymagałoby specjalnych uregulowań, pozwalających nowemu przewoźnikowi na utrzymanie niskich kosztów i cen przelotów.

Wstępne zamierzenia GetJet obejmują sukcesywne uruchamianie połączeń pomiędzy Katowicami, Poznaniem i Gdańskiem a Londynem, Rzymem i Paryżem. W Londynie GetJet bierze pod uwagę lotniska Stansted i Luton, w Paryżu - Beauvais i Orly, natomiast w Rzymie - Fiumicino i Ciampino. Najtańsze bilety na trasach europejskich mają kosztować 99 zł, nie licząc podatków i opłat lotniskowych.

Aby latać z Warszawy, potrzebne jest porozumienie z resortem infrastruktury i władzami lotniska. Konieczne jest też opracowanie harmonogramu przygotowań oraz gwarancja, że warunki finansowe i organizacyjne pozwolą na trwałe funkcjonowanie ekonomicznych połączeń z największego polskiego portu.

Właścicielem GetJet są Linie Lotnicze Silesian Air, których udziałowcami są TSB Holding (51 proc.), Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA (29 proc.) i Port Lotniczy Wrocław SA (20 proc.).(PAP)

:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GetJet chce latać również z Warszawy