GF Premium znowu skupi

ET
opublikowano: 20-05-2008, 00:00

Spółka zrealizowała swoje zapowiedzi i skupiła 5 proc. własnych akcji. Może jeszcze raz zdecyduje się na taki krok.

Spółka zrealizowała swoje zapowiedzi i skupiła 5 proc. własnych akcji. Może jeszcze raz zdecyduje się na taki krok.

Grupa Finansowa Premium, specjalizująca się w faktoringu, zrealizowała zapowiedź z jesieni ubiegłego roku. W piątek skupiła 200 tys. akcji, co stanowi 5 proc. kapitału. W przyszłym tygodniu ma podjąć uchwałę o ich umorzeniu.

— WZA dała zarządowi zezwolenie na przeprowadzenie takiej operacji i uznaliśmy, że skorzystanie z niego przyczyni się istotnie do wzrostu zadowolenia akcjonariuszy — mówi Krzysztof Bukowski, wiceprezes GF Premium.

Wskaźnik zadowolenia inwestorów, czyli kurs giełdowy, w pewnym momencie doszedł do 19,9 zł za akcję, potem spadł, żeby na koniec dnia osiągnąć cenę 19,5 proc. — 0,78 proc. powyżej piątkowego zamknięcia.

Jak na razie główny cel, jaki przyświecał GF Premium w momencie podejmowania decyzji o skupie akcji, nie przynosi zbyt widocznych rezultatów. Krzysztof Bukowski uważa jednak, że efekty skupu akcji, w połączeniu z bardzo dobrymi wynikami spółki, wkrótce będą widoczne. W I kwartale GF Premium poprawiła zyskowność z 244 tys. zł w 2007 r. do 1,3 mln zł. Przychody wzrosły z 611 tys. zł do 2,5 mln zł.

II kwartał, według zapowiedzi prezesa Bukowskiego, będzie jeszcze lepszy. Wskazują na to bardzo dobre wyniki za kwiecień. Gdyby i to nie pomogło, możliwe, że spółka jeszcze raz zdecyduje się na skup akcji. O takiej opcji myśli zarząd.

— W ciągu dwóch tygo- dni podejmiemy decyzję, czy zarekomendować taki krok walnemu zgromadzeniu — mówi Krzysztof Bukowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GF Premium znowu skupi