GFT zatrudnia w Warszawie i Łodzi

opublikowano: 30-07-2019, 22:00

Notowana we Frankfurcie spółka będzie z Polski wdrażać technologię wykorzystywaną przez firmy ubezpieczeniowe. Rekrutuje informatyków i konsultantów.

GFT Technologies SE, wywodzący się z Niemiec dostawca usług IT dla sektora finansowego, ma w Warszawie, Łodzi i Poznaniu biura, które zatrudniają ponad 800 osób i pracują m.in. dla 9 z 10 największych banków inwestycyjnych świata. Teraz firma rekrutuje do nowego projektu.

GFT, którym w Polsce kieruje Wojciech Mach, przeszkoli w Polsce
kilkadziesiąt osób — nie tylko informatyków, ale także konsultantów.
Zobacz więcej

OTWARTE IT:

GFT, którym w Polsce kieruje Wojciech Mach, przeszkoli w Polsce kilkadziesiąt osób — nie tylko informatyków, ale także konsultantów.

— Warszawa i Łódź razem z ośrodkiem w Hiszpanii dołączą do już istniejącego centrum wdrożeniowego technologii Guidewire we Włoszech. W nowych placówkach będzie pracować ok. 120 specjalistów, którzy obsłużą dużych i średnich ubezpieczycieli. Na początek zajmą się wdrożeniem dla Le Groupe Macif, pierwszego w Europie klienta, który skorzysta z tego rozwiązania w chmurze — mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający GFT Poland.

Guidewire to firma technologiczna, która została przez magazyn CIO Perspectives uznana za jedną z 10 najlepiej płacących spółek z tej branży, obok m.in. Google’a, Amazon Lab126, Facebooka i Twittera. Z wcześniejszej wersji rozwiązania Guidewire korzysta ponad 350 firm w 40 krajach. Le Group Macif ma ponad 5,4 mln klientów i zarządza ponad 18 mln umów w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych, zdrowia i opieki społecznej, bankowości i ubezpieczeń na życie.

— W Polsce zaczęliśmy pracę z technologiami Guidewire w IV kw. 2018 r., uczestnicząc w projekcie dla Avivy. Nie mieliśmy wówczas specjalistów w tej dziedzinie. Zidentyfikowaliśmy grupę deweloperów Java — entuzjastów, którzy chcieli rozwijać się w tym kierunku. Pod koniec roku zespół liczył zaledwie siedem osób, a teraz otwieramy centrum wdrażania technologii Guidewire, w którym dla grupy Macif będzie pracowało 50-60 osób. Gdy pojawią się kolejni klienci, zatrudnienie urośnie — mówi Wojciech Mach.

Firma rekrutuje programistów i konsultantów.

— Pracownicy GFT z Włoch, Kanady i Francji przeprowadzą szkolenia — mówi Wojciech Mach.

GFT została założona w 1987 r., działa w 13 krajach i zatrudnia ponad 5 tys. osób. GFT Technologies SE jest notowana na giełdzie we Frankfurcie. Firma zajmuje się technologiami cloud computingu, sztucznej inteligencji, internetu rzeczy i blockchaina. GFT wcześniej działała głównie w sektorze bankowym, ale w ubiegłym roku przejęła V-NEO, kanadyjskiego dostawcę usług IT dla branży ubezpieczeniowej, i umocniła się w tej specjalizacji. W Polsce marka pojawiła się w 2015 r. po przejęciu polskiego oddziału Rule Financial.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy