Giełda kapitału w wersji online

Startuje aukcja Elektronicznej Giełdy Kapitału. Ma być pośrednikiem między inwestorami a sektorem bankowym.

Bydgoska spółka Centrum Rozwoju Kapitału w najbliższych dniach uruchomi swoją Elektroniczną Giełdę Kapitału. Spółka zakończyła właśnie testy nad produktem i przygotowania formalne.

Nowa platforma aukcyjna umożliwi m.in. porównywanie ofert bankowych czy zakładanie lokat. Serwis jest przewidziany dla osób i podmiotów szukających wiarygodnych form inwestowania kapitału. Będzie łączyć z jednej strony inwestorów dysponujących określonym budżetem (np. osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego czy spółdzielnie), z drugiej podmioty z sektora bankowego.

— Wchodzimy na rynek z nowatorskim rozwiązaniem, liczymy jednak, że spotka się ono z zainteresowaniem. Tym bardziej że, jak wskazują dane dla całego kraju, już w 2011 r. zysk samorządów z lokat wyniósł ponad 600 mln zł. Aukcja ma uprościć współpracę inwestorów z bankami, dla użytkownikówbędzie też sposobem poszukiwania najlepszych ofert. Pierwszych klientów mamy już zarejestrowanych w serwisie, czekają na uruchomienie aukcji — zaznacza Tomasz Schmidt z Centrum Rozwoju Kapitału.

Giełda działa, korzystając z rozwiązania objętego ochroną patentową o zasięgu krajowym — to: „Sposób i układ przetwarzania informacji w procesie lokowania środków pieniężnych”. Firma będzie zabiegać również o jej rozszerzenie na Europę i Stany Zjednoczone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Giełda kapitału w wersji online