Giełda w Londynie pyta, czy nie skrócić sesji

opublikowano: 10-12-2019, 21:30

London Stock Exchange Group, operator giełdy w Londynie zaczął pytać uczestników rynku, czy nie chcieliby skrócenia czasu jego pracy.

LSE przedstawił pięć propozycji dotyczących czasu pracy giełdy. Od utrzymania dotychczasowego, czyli od 8 rano do 16:30, aż po skrócenie sesji o 90 minut. Wszystkie propozycje oprócz status quo przewidują późniejsze rozpoczęcie sesji. Biura maklerskie, zarządzający aktywami, regulatory, emitenci i inwestorzy indywidualni mają czas na przedstawienie opinii do końca stycznia.

W listopadzie Stowarzyszenie Rynków Finansowych w Europie i Stowarzyszenie Inwestycji wystąpiły do giełd w regionie o rozważenie skrócenia dnia handlu. Jako argument podano lepszą dywersyfikację płciową oraz możliwość realizacji obowiązków rodzinnych przez uczestników rynków. Prezes LSE wskazał także na strukturalne czynniki. David Schwimmer zwrócił uwagę na trend polegający na wyczekiwaniu inwestorów na ostatnią fazę sesji z transakcjami kupna i sprzedaży. Niektórzy wiążą to z rosnącą rolą funduszy ETF, dla których ważna jest cena na zamknięciu sesji.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu