Giełda zakończyła tydzień na plusie

Marek Druś
opublikowano: 24-03-2003, 00:00

Wiadomości z rejonu Zatoki Perskiej wywołały zdecydowaną poprawę nastrojów na giełdach europejskich. Na warszawskim parkiecie sesja także rozpoczęła się od wzrostów. Od początku piątkowych notowań popyt przejął inicjatywę, ale po trwających przez pierwszą godzinę zmaganiach popytu z podażą sytuacja ustabilizowała się. Indeks blue chipów przez długi czas utrzymywał się w pobliżu poziomu 1119 pkt poruszając się w zakresie zaledwie kilku punktów. Na 45 minut przed rozpoczęciem notowań w USA zaatakował popyt, który przez pozostający do końca notowań czas podciągnął wartość WIG20 o blisko 10 pkt. Dzięki temu, indeks blue chipów odrobił straty z ostatnich pięciu tygodni.

Dużym zainteresowaniem inwestorów znów cieszyły się akcje spółek informatycznych. Po czwartkowej korekcie ponownie wyraźnie wzrosła cena akcji Softbanku, który dyskontuje wiadomość o znalezieniu się na krótkiej liście przetargu na budowę systemu informatycznego w PKO BP. Z tego powodu rekomendację akcji spółki podniósł CDM Pekao, który daje firmie duże szanse na zdobycie lukratywnego kontraktu.

Kolejną sesję z rzędu drożały akcje Prokomu, który podobnie jak Softbank znalazł się na krótkiej liście spó- łek, ubiegających się o kontrakt na budowę systemu informatycznego w PZU.

Od rozpoczęcia notowań największy udział w obrotach rynku miał Pekao. Przez całą sesję akcje spółki drożały jednak zaledwie o ułamek procenta. Inwestorzy wydają się być przekonani, że 90 zł to najwyższa wartość, jaką mogą obecnie zapłacić za pojedynczą akcję banku.

W przypadku innych dużych banków ruchy kursów były bardziej zdecydowane. Wyraźnie wzrosło zainteresowanie akcjami BPH PBK, kolejną sesję z rzędu podrożały papiery BRE.

Zdrożały akcje Telekomunikacji Polskiej. Optymistycznie zabrzmiała wypowiedź prezesa France Telecom, który przy okazji wizyty w naszym kraju zadeklarował, że uznaje polską spółkę za strategiczną inwestycję.

Wyraźnie zdrożały akcje Elektrimu. Mniejszościowi akcjonariusze spółki zakwestionowali w sądzie sprzedaż przez BRE akcji Elektrimu spółkom Polsat Media i TCF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda zakończyła tydzień na plusie