KOPEX S.A.: Znacząca umowa konsorcjum spółek GK KOPEX S.A.

opublikowano: 2011-10-17 16:15

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 156 / 2011
Data sporządzenia: 2011-10-17
Skrócona nazwa emitenta
KOPEX S.A.
Temat
Znacząca umowa konsorcjum spółek GK KOPEX S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd KOPEX S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) powziął informację o wpływie w dniu 17.10.2011 r. do spółki Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A. w Zabrzu (spółka zależna od Emitenta) podpisanej umowy z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. w Jastrzębiu Zdroju.
Stronami w/w umowy datowanej na 26.08.2011 r. są: Wynajmujący - konsorcjum firm: Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A. (Pełnomocnik), Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne – Maszyny Górnicze Sp. z o.o. (Uczestnik) oraz Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.KWK Budryk – Najemca.
Przedmiotem umowy jest: "Najem wysokowydajnego kombajnu ścianowego z elektrycznym systemem posuwu typu KSW-880EU/1kV dla JSW S.A. KWK "Budryk".
Wartość umowy: 847.000,00 zł + VAT.
Okres realizacji umowy: 90 dni.
Kary umowne w w/w umowie: Wynajmujący zapłaci Najemcy karę w wysokosci 0,1% wartości najmu za każdy dzień zwłoki z tytułu nieterminowego przekazania przedmiotu najmu. W przypadku odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od wynajmującego, będzie on zobowiązany zapłacić najemcy karę umowną w wysokości 10% wartości netto przedmiotu umowy. Najemcy przysługuje prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego.
Kryterium uznania w/w umowy za znaczącą jest przekroczenie progu 10 % kapitałów własnych Emitenta ( kapitały
własne Emitenta wynoszą wg opublikowanego raportu półrocznego PSr 2011 - 1.343.572 tys. zł), wobec
spełnienia przez nią łącznie kryteriów, o których mowa w § 2 ust.1 pkt 44) i § 2 ust.2 RMF z dnia 19 lutego 2009
roku w sprawie informacji bieżących i okresowych (….).W okresie ostatnich 12 miesięcy Emitent i jednostki
zależne od Emitenta podpisali umowy z tym kontrahentem o łącznej wartości 299.156 tys. PLN (wraz z aktualną). O ostatniej umowie z tym kontrahentem Emitent informował w raporcie bieżącym RB Nr 152/2011 z dnia 14.10.2011 roku. Umową o największej wartości spośród zawartych w okresie ostatnich 12 miesięcy jest umowa, o której Emitent informował w raporcie bieżącym RB Nr 66/2011 z dnia 31.05.2011 roku zawierającym również informacje w odniesieniu do umowy o największej wartości określone w § 9 pkt 1) -7) RMF z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych (….).
Podstawa prawna przekazania: § 5 ust. 1 pkt 3 w związku z § 2 ust.2 i § 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z
dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów
wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa
niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. z 2009 r., Nr 33, poz. 259 ze zmianami).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2011-10-17 Józef Wolski Wiceprezes Zarządu
2011-10-17 Joanna Parzych Wiceprezes Zarządu