Giełdowy flesz

KZ
30-05-2006, 00:00

DM IDM: +13,4 proc.

Giełdowy dom maklerski, kierowany przez Grzegorza Leszczyńskiego, poinformował o podpisaniu umowy przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej dla działającej w branży marketingowej spółki Arteria. Wartości umowy nie ujawniono. Wczoraj rozpoczął się proces budowy książki popytu Bankiera.pl, innej spółki, której w przeprowadzeniu IPO pomaga krakowskie biuro, a KPWiG zatwierdziła prospekt kolejnej — dystrybutora obuwia Gino Rossi. Jeszcze tydzień temu (po silnej korekcie) za akcje brokera płacono 36 zł. Wczoraj kurs na zamknięciu wyniósł 63,60 zł.

Energopol Południe: +20,4 proc.

Notowana w systemie dwóch fiksingów sosnowiecka firma budowlana poinformowała o podjęciu starań w celu przeniesienia akcji do systemu notowań ciągłych. Jak to zwykle bywa przy takich deklaracjach — kurs skoczył o 20,4 proc. W ślad za tym rosła także wartość akcji NFI Jupiter, kontrolującego 46,8 proc. walorów spółki.

Hygienika: +15,5 proc.

Akcje producenta pieluch silnie zdrożały już po raz drugi z kolei. Dla inwestorów impulsem do zakupów była informacja o zawarciu umowy dostaw wyrobów firmy do jednej z sieci handlowych w Rosji. Kontrakt jest wart 2,2 mln zł. To 7,5 proc. przychodów osiągniętych w ubiegłym roku.

Opoczno: -2,2 proc.

Akcje producenta płytek ceramicznych wciąż poszukują dna. Odbicie na dwóch ostatnich sesjach okazało się jedynie chwilową korektą w długoterminowym trendzie spadkowym.

Redan: -7,6 proc.

Akcje łódzkiego dystrybutora odzieży (m.in. marki Top Secret) taniały na wczorajszej sesji nawet o 11 proc. Jeszcze w piątek zarząd poinformował o wszczęciu postępowania naprawczego, obejmującego także propozycję układu z wierzycielami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz