Giełdy przeżywają kryzys, waluty idą swoją drogą

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 26-02-2010, 00:00

Czwartkowa sesja na rynku walutowym nie należała do interesujących. Notowania EUR/USD pozostawały w pobliżu 1,35, brakowało jednak siły, by pokonać tę barierę. Podobnie było na rynku złotego. Polska waluta straciła nieco na wartości, ale nie tyle, by kurs euro pokonał 4 zł, a dolara 2,96 zł.

Mimo słabych danych dotyczących amerykańskiego rynku pracy na rynku walutowym nie doszło do znaczących zmian. Potwierdza to autonomię rynku walutowego. Zależność mocny dolar — spadające ceny akcji nieco traci na znaczeniu przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Podobnie jest z surowcami, których ceny od prawie miesiąca idą w górę mimo drożejącego dolara. Odmienne zachowanie rynków, zwłaszcza surowcowego i walut, sugeruje, że któryś z nich się myli. Bardzo prawdopodobne, że wzrostowy ruch korekcyjny wykona właśnie EUR/USD, który jest już mocno wyprzedany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane