Giełdy w Azji mocno spadły

MD
opublikowano: 06-02-2008, 08:28

Wiadomości z USA wywołały falę wyprzedaży na azjatyckich rynkach akcji. W Tokio sesja zakończyła się 4,7 proc. spadkiem średniej Nikkei i 4,2 proc. zniżką indeksu Topix.

Indeksy największego azjatyckiego rynku akcji spadły w środę najmocniej od 22 stycznia. Powód jest ten sam, który spowodował we wtorek znaczne spadki na giełdach w USA – wiadomość o recesji amerykańskiego sektora usług, głównego filara największej gospodarki świata. W grupie najmocniej przecenionych japońskich spółek znaleźli się eksporterzy, jak Nintendo, i przedstawiciele branży ubezpieczeniowej, jak Millea Holdings. W przypadku tych ostatnich obawy wywołało ostrzeżenie agencji Fitch o możliwości obniżenia ratingu MBIA, największego na świecie ubezpieczyciela obligacji.

Na pozostałych azjatyckich rynkach akcji także panowały fatalne nastroje. Po pierwszej części sesji w Hongkongu główny indeks spadał o 5,4 proc. Główne indeksy giełd w Dżakarcie i Bombaju traciły po ok. 3,5 proc. Z powodu księżycowego Nowego Roku nie pracowały giełdy w Korei Południowej, Singapurze, na Tajwanie i Chinach kontynentalnych.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane