Giełdy w Nowym Jorku mogą zacząć sesje od zwyżek

Zakład Elektroniki Górniczej "ZEG" S.A.
26-08-2002, 14:58

NOWY JORK (Reuters) - Poniedziałkowe sesje na Wall Street mogą zacząć się od wzrostów. Uwaga inwestorów skupi się zaś na danych z rynku nieruchomości, które pozwolą im lepiej ocenić poziom wydatków amerykańskich konsumentów.

Do godziny 14.50 wrześniowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,69 procent do 1021 punktów, a na Standard & Poor's 500 zyskały 0,55 procent i wyniosły 946,2 punktu.

Amerykańskie indeksy spadły w piątek, ponieważ na rynek wróciły obawy o kolejną serię afer finansowych. Jednak cały ubiegły tydzień giełdy Nowego Jorku zakończyły na plusie. Obecnie indeks Dow Jones znajduje się o 20 procent powyżej swojego pięcioletniego minimum z 24 lipca.

"Notowania kontraktów terminowych sugerują, że po trudnej sesji piątkowej możemy oczekiwać dzisiaj odbicia" - powiedział Larry Wachtel, analityk z Prudential Securities.

"W ostatnich tygodniach wiele spraw odciągało uwagę rynków od sytuacji gospodarczej. Teraz przyszedł czas na dane makroekonomiczne" - dodał Wachtel.

Ten tydzień będzie obfitował w informacje o kondycji gospodarki. W poniedziałek opublikowane zostaną dane o sprzedaży domów, we wtorek o zamówieniach na dobra trwałe i nastrojach konsumentów, natomiast w piątek o aktywności w przemyśle Środkowego Zachodu. Wszystkie te dane pokażą zapewne, że gospodarka nadal rozwija się w umiarkowanym tempie.

Według ekonomistów w lipcu sprzedaż domów wzrosła do 5,37 miliona z 5,07 miliona w poprzednim miesiącu. Wzrost ma być spowodowany spadkiem oprocentowania kredytów hipotecznych. Dane te zostaną opublikowane o 16.00 czasu polskiego.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakład Elektroniki Górniczej "ZEG" S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Giełdy w Nowym Jorku mogą zacząć sesje od zwyżek