Giełdy w USA rosły po prognozach Cisco

Marek Druś, Paweł Kubisiak
10-01-2002, 00:00

Środowe indeksy w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły sesję od zdecydowanych wzrostów, dzięki optymistycznym prognozom liderów sektora technologicznego Cisco Systems i Oracle’a.

Cisco Systems, czołowy producent infrastruktury sieciowej, podał, że co prawda najbliższa przyszłość amerykańskiej gospodarki nadal nie jest najlepsza, jednak spółka zamierza zwiększyć swój udział w rynku. Co więcej Cisco planuje przeprowadzenie kilku akwizycji mniejszych rywali i przejęcia mniejszych graczy.

Z kolei Oracle, drugi producent oprogramowania na świecie, poinformował, że spodziewa się zdecydowanej poprawy wyników w bieżącym roku. Te informacje wywołały natychmiastowy wzrost popytu na akcje, zarówno na Nasdaq jak i na Wall Street. Olbrzymia większość spółek znalazła się w zielonej strefie, a po pierwszej godzinie sesji kurs Oracle wzrósł o 8,4 proc., a Cisco o 3,5 proc. W górę poszły zwłaszcza akcje spółek sieciowych, komputerowych i internetowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w USA rosły po prognozach Cisco