Giełdy zareagowały na dobre wyniki Yahoo!

Wojciech Dembiński
opublikowano: 13-07-2000, 00:00

Giełdy zareagowały na dobre wyniki Yahoo!

Alan Greenspan, szef amerykańskiego banku centralnego, nie wypowiadał się we wtorek na temat sytuacji gospodarczej w USA oraz polityki pieniężnej. Stwierdził jedynie, że wzrost produktywności w USA, który pozwala utrzymać na niskim poziomie inflację, jest wciąż silny, co analitycy odebrali jako sygnał, że Fed opiera się przed wprowadzeniem na najbliższym sierpniowym posiedzeniu następnej podwyżki stóp procentowych. Był to jeden z czynników, które sprawiły, że wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się na plusie. Nasdaq wykonał ruch w przeciwnym kierunku z powodu obaw inwestorów o zyski spółek technologicznych.

RYNKI azjatyckie nie zareagowały silnie na wyniki sesji w USA i w trakcie środowych notowań kursy poruszały się w różnych kierunkach. Jedynie w Tokio obawy o wzrost stóp w Japonii doprowadziły do spadku Nikkei. Giełda w Hongkongu odnotowała wzrost indeksu o ponad 1 proc., dzięki zwyżkom notowań operatora telefonii komórkowej trzeciej generacji Hutchison Whampoa, który zawrze sojusz z telekomami: japońskim NTT DoCoMo oraz holenderskim KPN (informacja ta spowodowała silny spadek kursu europejskiej spółki).

GIEŁDY Starego Kontynentu otworzyły się wczoraj na plusie. Dzięki lepszym niż oczekiwano wynikom finansowym za drugi kwartał amerykańskiej firmy Yahoo!, prowadzącej jeden z największych na świecie portali internetowych, gracze po raz kolejny zwrócili baczniejszą uwagę na spółki high-tech, co przyczyniło się do zwyżek w tym sektorze.

NAJWIĘKSZE triumfy święciły jednak przedsiębiorstwa z branży chemicznej BASF i Bayer, których akcje podrożały odpowiednio o 6 i 4,5 proc. Spółkami, których akcje potaniały najbardziej był szwajcarski bank UBS (z powodu planów przejęcia biura maklerskiego w USA i rozczarowujących wyników w drugim kwartale) oraz wspomniany KPN.

SESJE w USA miały przynieść umocnienie kursów zarówno na Wall Street, jak i na Nasdaq, gdzie informacja o Yahoo! nie została we wtorek „skonsumowana”. Aktywność graczy mogła jednak być niewielka w związku z oczekiwaniami na publikowane w piątek dane o cenach producentów, sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Dembiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane