Giertych: rząd PiS upodabnia się do rządu AWS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-03-2006, 10:07

Lider LPR Roman Giertych uważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczyna się upodabniać do rządu AWS. Zapowiedział, że jego partia będzie coraz bardzie krytykować gabinet Kazimierza Marcinkiewicza.

Lider LPR Roman Giertych uważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczyna się upodabniać do rządu AWS. Zapowiedział, że jego partia będzie coraz bardzie krytykować gabinet Kazimierza Marcinkiewicza.

    "PiS zmierza w kierunku upodobnienia się do AWS-u.(...) Dzisiejszy rząd Kazimierza Marcinkiewicza, ministra w rządzie Jerzego Buzka, przypomina do złudzenia to, co się działo w końcówce funkcjonowania rządu Buzka" - zaznaczył lider Ligi.

    "Wolelibyśmy, aby rząd przedstawił jakąś klarowną wizję realizacji programu, bo w tej chwili mamy taką sytuację, że rząd wiele zapowiada, jest wiele pięknych, pustych słów z których nic nie wynika. Mamy po prostu powtórkę z rządu Jerzego Buzka" - dodał.

    Giertych zapowiedział, że LPR będzie coraz bardziej krytykować rząd. "Jeżeli myśmy ten rząd poparli, mamy jak największe prawo aby go krytykować (...) i to będziemy robić coraz bardziej, dlatego, że coraz więcej rzeczy nam się w tym rządzie po prostu nie podoba" - podkreślił.

    Szef LPR ma nadzieję, że następcą Piotra Woyciechowskiego na stanowisku szefa Nafty Polskiej będzie osoba kompetentna. Jego zdaniem, jest to funkcja strategiczna i ważna dla interesów państwa.

    Według środowej "Gazety Wyborczej", która powołuje się na rzecznika Ministerstwa Skarbu, Woyciechowski ma zostać odwołany z funkcji w czwartek. "To jest oczywiste, że taka decyzja powinna zapaść. Dziwię się tylko, że pan premier czekał tak długo" - powiedział Giertych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane