Giertych szefem sejmowej komisji ds. służb specjalnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 13:31

Roman Giertych z Ligi Polskich Rodzin został przewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Na wiceprzewodniczącą komisji wybrano Elżbietę Kruk z Prawa i Sprawiedliwości - poinformował marszałek Sejmu Marek Jurek.

Roman Giertych z Ligi Polskich Rodzin został przewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Na wiceprzewodniczącą komisji wybrano Elżbietę Kruk z Prawa i Sprawiedliwości - poinformował marszałek Sejmu Marek Jurek.

    Komisja wybrała w środę swoje prezydium na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu. Marszałek uczestniczył w tym inauguracyjnym posiedzeniu.

    Komisją kierują posłowie opozycji, wiceprzewodniczącymi byli posłowie partii rządzących. W poprzedniej kadencji było dwóch wiceprzewodniczących, obecnie jest jeden. Przewodnictwo w komisji jest rotacyjne, szefowie zmieniają się co pół roku.

    Oprócz Giertycha i Kruk w komisji zasiada także dwóch przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości (Aleksander Marek Szczygło i Waldemar Wiązowski), dwóch z Platformy Obywatelskiej (Marek Biernacki i Paweł Graś) oraz Zbigniew Sosnowski z PSL, Andrzej Grzesik z Samoobrony i Janusz Zemke z SLD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane