Czytasz dzięki

Gigantyczne straty budowlanej spółki

opublikowano: 09-06-2020, 07:56

W 2019 r. Elektrobudowa miała 304,7 mln zł straty netto, wynika z szacunkowych danych, opublikowanych przez syndyka masy upadłościowej.

8 czerwca 2020 r. spółka podjęła decyzję o utworzeniu odpisów aktualizujących na aktywa z tytułu podatku odroczonego w wysokości 100 mln zł oraz utworzeniu pozostałych odpisów aktualizujących na posiadane aktywa w wysokości 87 mln zł. Chodzi o zapasy, środki trwałe i aktywa niematerialne, należności handlowe i pozostałe należności, posiadane udziały w spółkach powiązanych.

Na wynik finansowy istotny wpływ miało ponadto wygenerowanie straty brutto w wysokości 106 mln zł przez jednostkę dominującą, z czego zasadnicza cześć tej straty (102 mln zł) wynika z przeszacowania wartości kontraktów budowlanych w związku z postawieniem spółki w stan upadłości i obniżeniem planowanych przychodów z powodu z braku kontynuowania części projektów. 

Przychody wyniosły 427 mln zł, a strata EBITDA 217,6 mln zł.

Zobowiązania krótkoterminowe miały na koniec roku wartość 415,6 mln zł. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane