Gilead dokupił udziały w Arcus Biosciences

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 2021-02-01 14:54

Amerykański koncern farmaceutyczny zwiększył swoje udział w firmie biofarmaceutycznej skoncentrowanej na onkologii z 13 do 19,5 proc. Wartość transakcji to 220,35 mln USD.

Główna siedziba koncernu farmaceutycznego Gilead w Kalifornii
Główna siedziba koncernu farmaceutycznego Gilead w Kalifornii
David Paul Morris

Gilead kupił 5,65 mln akcji Arcus Biosciences po 39,00 USD za sztukę. To 12,3 proc. więcej niż podczas piątkowego zamknięcia, a także powyżej rekordowej ceny zamknięcia z 22 stycznia, która wyniosła 38,41 USD.

Dokupienie akcji zwiększyło udział amerykańskiego koncernu farmaceutycznego w firmie biofarmaceutycznej z 13 do 19,5 proc.

Arcus Biosciences poinformował, że wykorzysta wpływy z dodatkowej inwestycji Gilead na przyspieszenie planów rozwoju klinicznego.

“Dodatkowa inwestycja firmy Gilead w Arcus świadczy o sile naszych relacji i wspólnym zaangażowaniu we wprowadzanie innowacji” - stwierdzono w oświadczeniu.