Gilowska nie chce być prezydentem Warszawy

25-01-2007, 09:43

Nie zamierzałam i nie zamierzam [kandydować na fotel prezydenta Warszawy - red.], powiedziała Gilowska w wywiadzie dla radia PiN.

Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska oświadczyła w czwartek, że nie zamierza startować w wyborach na prezydenta Warszawy.

„Ja nie zamierzałam i nie zamierzam [kandydować na fotel prezydenta Warszawy - przyp. ISB]” - powiedziała Gilowska w wywiadzie dla radia PiN.

Po tym, jak ze względu na opóźnienie w złożeniu oświadczenia o dochodach męża Hanny Gronkiewicz-Waltz pojawiła się możliwość powtórzenia wygranych przez nią wyborów na prezydenta Warszawy, rynek zaczął spekulować o możliwości wystawienia w nich przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) kandydatury Gilowskiej.

„Jej ewentualne odejście z rządu ponownie mogłoby stanąć na drodze dwóm głównym postulowanym przez nią reformom - finansów publicznych oraz redukcji klina podatkowego” - napisał Jacek Wiśniewski, główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska, w raporcie dziennym. (ISB)

tom

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gilowska nie chce być prezydentem Warszawy