Gliwice: 1,5 mln zł za nieruchomość

Dominika Malik
opublikowano: 04-06-2001, 00:00

Gliwice: 1,5 mln zł za nieruchomość

Zarząd Miasta Gliwice poszukuje nabywcy na nieruchomość znajdującą się przy ul. Zwycięstwa. Została ona wyceniona na ponad 1,5 mln zł. Usytuowana jest w centrum handlowo-usługowym, w pobliżu dworca kolejowego, autobusowego i Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Przetarg na sprzedaż nieruchomości ma się odbyć 26 czerwca 2001 r.

Nieruchomość zabudowana jest trzykondygnacyjnym budynkiem, o powierzchni użytkowej blisko 430 mkw., znajdującym się na działce o powierzchni 270 mkw. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego cena uzyskana w przetargu ma zostać obniżona o 5 proc.

— Inwestor, w razie remontu, będzie musiał zastosować się do zaleceń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków — mówi Anna Pajor z Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Komisja przetargowa będzie rozpatrywać sposób zagospodarowania obiektu. Do tej pory znajdowały się w nim lokale użytkowe i mieszkania. Na oferty gmina czeka do 22 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Gliwice: 1,5 mln zł za nieruchomość