Globalna sieć po 30 latach

opublikowano: 12-03-2019, 22:00

Od momentu powstania usługi internetowej, która przerodziła się w ogólnoświatową sieć www, minęły dokładnie trzy dekady.

Z dzisiejszej perspektywy użytkowników sieci jej najbardziej pozytywnym aspektem jest możliwość „kontaktu z ludźmi niezależnie od dzielącej ich odległości” — wskazuje tak 57 proc. respondentów z Polski przebadanych na potrzeby raportu firmy Cisco.

Internet zdaniem rodaków jest ponadto szansą na łatwy dostęp do edukacji, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń (76 proc. wskazań), a także do lepszej służby zdrowia (71 proc. odpowiedzi). Dodatkowo narzędzie to umożliwia „zdobywanie nowych umiejętności” i „pozwala pracować na nowe sposoby”. Ujmując bardziej ogólnie: ułatwia życie (twierdzi tak 53 proc. uczestników badania).

Z przewidywań respondentów wynika, że w kolejnym trzydziestoleciu sieć może stworzyć „możliwości łatwiejszego uzyskania przychodu”, przyczynić się do wyrównania różnic społecznych i stać się „platformą dla zmian społeczno-politycznych”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu