GLS przejął Redyser

opublikowano: 07-02-2018, 22:00

Operator kurierski General Logistics Systems (GLS) przejął hiszpańską firmę Redyser Transporte, która specjalizuje się w dostarczaniu przesyłek ekspresowych. Dzięki tej transakcji GLS Spain rozszerzy ofertę krajową i umocni się na drugiej pozycji wśród hiszpańskich sieci przesyłek ekspresowych, którą firma uzyskała po przejęciu ASM Transporte Urgente w czerwcu 2016 r. Redyser z siedzibą w Murcji obsługuje głównie przesyłki ekspresowe, doręczając ich około 14 mln rocznie. Ma ponad 200 agencji i partnerów franczyzowych oraz 12 oddziałów w największych miastach Hiszpanii. Zapłata za 100 proc. udziałów Redysera wyniosła 16,5 mln euro. W 2017 r. spółka miała 45 mln euro dochodu.

— Po udanym przejęciu i fuzji z ASM Redyser wspiera naszą strategię rozwoju spółek na kluczowych rynkach. Pomoże to urozmaicić ofertę GLS i wzmocnić pozycję firmy — mówi Rico Back, prezes Grupy GLS. GLS działa w 41 krajach, w tym w Polsce. Ma 70 sortowni i ponad tysiąc oddziałów na świecie. W roku obrotowym 2016/2017 uzyskał 2,5 mld euro przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu