GM Europe poprosi polski rząd o pomoc

IAR
opublikowano: 07-03-2009, 08:12

Coraz więcej koncernów prosi rządy państw o  finansową pomoc. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że wkrótce General Motors Europe poprosi polskie władze o wsparcie dla swojej spółki córki Opel Polska.

Gazeta pisze, że Adam Opel AG otrzymał już finansowe wsparcie od rządu hiszpańskiego, a od Niemiec oczekuje 3 miliardów 300 milionów euro. Od rządu USA GM otrzymał już ponad 13 miliardów dolarów i chce dalszych 30 miliardów.

"Rzeczpospolita" pisze, że General Motors nie jest jedynym koncernem samochodowym, który otrzymał pomoc od państwa i ubiega się o kolejne miliardy. W USA wsparcie dostał też Chrysler, ale największe kwoty zostały przeznaczone tam dla sektora bankowego. Z kolei rząd francuski wsparł swoją motoryzację kwotą ponad 7 miliardów dolarów. Miliard dolarów dla rodzimych producentów wysupłali też Rosjanie.

Rękę po pieniądze od władz wyciąga nie tylko przemysł - pisze "Rzeczpospolita". Z powodu kurczenia się rynku reklamowego w katastrofalnej sytuacji znalazły się niektóre media. Obietnicę w wysokości miliarda euro złożył już prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / GM Europe poprosi polski rząd o pomoc