Czytasz dzięki

GM i LG Chem stworzą joint venture

opublikowano: 05-12-2019, 06:32

Produkujący m.in. w Polsce akumulatory do aut elektrycznych LG Chem i amerykański koncern motoryzacyjny General Motors stworzą joint venture w USA, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Joint venture, którego udziałami spółki podzielą się po połowie, będzie produkować akumulatory do napędu aut elektrycznych. Powstanie w Lordstown w stanie Ohio. Wartość inwestycji wyniesie ponad 2 mld USD. LG Chem i GM mają podzielić się nią po połowie. Oficjalne ogłoszenie stworzenia joint venture może nastąpić już w czwartek, twierdza informatorzy Reutersa.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Największa w grupie LG Chemu fabryka ogniw do akumulatorów znajduje się w Kobierzycach. Wytwarza baterie o łącznych mocach 20 GWh, ale trwa jej rozbudowa i pod koniec przyszłego roku moce wzrosną do 70 GWh. Wówczas zakład pod Wrocławiem będzie największy na świecie. Południowokoreański koncern zapowiedział, że chce zbudować drugą fabrykę baterii.    

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane