GM postawi wysoko poprzeczkę Voltowi

MD, Bloomberg
opublikowano: 11-08-2009, 13:29

General Motors chce, aby jego auto elektryczne o nazwie Volt osiągnęło klasę ekonomiczności odpowiadającą przejechaniu 230 mil na galonie paliwa (98 km na 1 litr) w ruchu miejskim, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Taki wynik byłby ponad czterokrotnie lepszy od hybrydowego priusa, produkowanego przez Toyotę. Według Bloomberga, we wtorek o ambitnych planach GM poinformuje prezes spółki Fritz Henderson, który ma otworzyć jej nowe centrum techniczne w Warren w stanie Michigan. 

- Volt będzie miał docelowy zasięg, jakiego nikt nie mógłby oczekiwać – oświadczył wcześniej Bob Lutz, wiceszef GM.

We wrześniu największy spółka osiągnęła porozumienie z amerykańskim Urzędem Ochrony Środowiska w sprawie testowania rozwiązań, które pozwalałyby osiągnąć przez Volta efektywność odpowiadającą przejechaniu co najmniej 100 milom na galonie paliwa, z czego 40 mil (64 km) do momentu włączenia silnika spalinowego uruchamiającego prądnicę ładującą akumulatory.

GM liczy, że jego niesprawdzona dotąd technologia pozwoli mu pokonać priusa Toyoty, najlepiej sprzedające się auto hybrydowe na świecie. Cena samochodu oferowanego przez japońską spółkę, to co najmniej 22 tys. USD. Lutz w maju mówił, że Volt może kosztować ok. 40 tys. USD.

Amerykański Urząd Ochrony Środowiska ocenia, że prius jest obecnie najbardziej efektywnym pod względem spalania autem na drogach USA. Dla modelu 2010 to 51 mil na galonie w ruchu miejskim.

Volt ma wejść do sprzedaży w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / GM postawi wysoko poprzeczkę Voltowi