Go to Brand: granty dla firm na ekspansję

opublikowano: 26-02-2021, 14:33

Ruszył konkurs z dotacjami dla przedsiębiorców, którzy chcą promować swoje marki produktowe w krajach Zatoki Perskiej.

Przedsiębiorcy mogą już składać wnioski o dofinansowanie z poddziałania 3.3.3 programu operacyjnego Inteligentny Rozwój („Go to Brand – EXPO 2020”). Nabór zakończy się 29 marca. Budżet konkursu wynosi 50 mln zł. Z tej puli 15 mln wesprze projekty zlokalizowane na Mazowszu, natomiast 35 mln popłynie do firm z pozostałych województw.

Beneficjenci konkursu wezmą udział w Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. To największe na świecie wydarzenie gospodarcze. Z powodu pandemii jego ubiegłoroczna edycja została przesunięta o rok i będzie trwała od 1 października do 31 marca 2022 r.

– Udział Polski w EXPO 2020 w Dubaju to dla firm znad Wisły szansa na znalezienie nowych klientów, budowanie relacji handlowych i pozyskanie partnerów biznesowych na perspektywicznym rynku bliskowschodnim. Zjednoczone Emiraty Arabskie i inne kraje Zatoki Perskiej to region o dużym potencjale wzrostu, ciągle niewykorzystany przez naszych przedsiębiorców – mówi Marcin Czyża, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i ambasador EXPO.

Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć granty na udział w targach, wystawach, misjach gospodarczych i na dodatkowe działania promocyjne związane Wystawą Światową EXPO 2020 w Dubaju. Ponadto dotacje sfinansują koszty usług doradczych dotyczących wejścia firmy na rynki krajów Zatoki Perskiej.

2 marca odbędzie się bezpłatne szkolenie online dla przedsiębiorców, którzy chcą powalczyć o granty w konkursie „Go to Brand – EXPO 2020”. Przedstawiciele PARP, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Zagranicznego Biura Handlowego w w Dubaju i KUKE opowiedzą o zasadach naboru. Więcej informacji: www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane