Czytasz dzięki

Goldman Sachs kupił biura w Polsce

Bank przejął portfel europejskich aktywów od Savills Investment Management. Polskie są warte 300-400 mln EUR.

Ostatnio sporo się mówi o atrakcyjności inwestycyjnej nieruchomości w Polsce. Naszym rynkiem interesuje się wielu inwestorów, choć otoczenie regulacyjne jest niepewne. Na akwizycję zdecydował się Goldman Sachs. Należąca do banku spółka ELQ Investors wraz z bankiem Caceis, specjalizującym się w administrowaniu aktywami, kupiła portfel nieruchomości od Savills Investment Management — informuje UOKiK.

Zobacz więcej

Grzegorz Kawecki

Oprócz aktywów we Francji, Włoszech, w Finlandii, Niemczech i na Węgrzech są wśród nich biurowce w Polsce. Goldman Sachs nie komentuje transakcji. Savills Investment Management zarządzał do tej pory portfelem nieruchomości w Polsce wycenianym przez naszych rozmówców na 300-400 mln EUR. Były to obiekty w Warszawie (Trinity Park III, Riverside Park, Marynarska Point I, Grójecka 5, UBC I oraz UBC II), Łodzi (budynek Łódź I) i Gdańsku (Arkońska Business Park).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu